Archiwum

Aktualności z życia naszego miasta i gminy

Data dodania: 2015-10-01
 Wrzesień, nowe wyzwania, nowy rok szkolny no i rozpoczęcie sezonu pływackiego

W ostatnią niedzielę tego miesiąca 27.09.2015 na basenie w Zielonej Górze odbyły się zawody „Otwarcia Sezonu” o Puchar Prezesa KS Korner. W imprezie tej wystąpiło 23 zawodników z wolsztyńskiego UKS „3 Wodnik Wolsztyn” obok takich klubów jak Śląsk Wrocław, Warta Poznań no i miejscowych zielonogórzan.

W zawodach nagradzano zawodników z sumę punktów FINA z 3 startów.
Wspaniały występ zaliczył Hubert Woga (2004), który zwyciężył w klasyfikacji swojego rocznika i stanął na najwyższym stopniu podium. Płynął w konkurencji 100m kraulem, w której był 1, 50m delfinem gdzie zajął 2 miejsce, a na 50m kraulem był piąty, a spokojnie mógł powalczyć o pierwsze miejsce, lecz podczas skoku woda dostała mu się do okularów i nic nie widział.
Dobry występ zaliczył Kacper Chrzanowski (2002), który zajął w klasyfikacji generalnej swojego rocznika 3 miejsce biorąc udział tylko w dwóch konkurencjach. Wygrał na 50m stylem grzbietowym a na 50m dowolnym był 3.
Nieźle zaprezentował się Nikodem Woga (2002), i choć na 50m dowolnym dostał dyskwalifikacje za przedwczesny start, to na 50m delfinem uzyskał nową życiówkę 0:34,90, która dała mu 2 miejsce w tej konkurencji.

Warto wspomnieć o tym, że Kacper i Nikodem od września rozpoczęli naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Zielonej Górze. Trenują tam 10 razy w tygodniu, podnosząc swoje możliwości sportowe. Był to też ostatni start tych zawodników w barwach wolsztyńskiego Wodnika. Już wkrótce będą reprezentować jeden z  najlepszych klubów pływackich w Polsce KS Korner Zielona Góra.

Należy wyróżnić jeszcze kilku innych zawodników za ich starty, w których na początku sezonu padały rekordy życiowe.
Doskonale z 3 konkurencjami poradziła sobie Agata Dudziak, a jej czas na 100m stylem dowolnym 1:08,43 jest naprawdę zadawalający.
Także Anna Dechnik poprawiła swoje 3 czasy na 50, 100 i 200 dowolnym.
Dobry występ Marceliny Szafran, która zajęła 4 miejsce na 100m kraulem i 7 na 50m grzbietem.
Nieźle zaprezentowała się w stylu klasycznym Magdalena Grinig, która na 50m była 3, a na 100m zajęła 7 miejsce.

Początki są trudne, a im więcej czasu zawodnicy poświęcą na trening, tym więcej będzie powodów do zadowolenia na kolejnych zawodach.